Systémové upozornění
Hlavní informace

Zuzka se ptá Radky, co jí v poslední době zajímá a o čem přemýšlí.

Jak se dneska máš? 
Rychle… takže jde to. (Máme 10 min na rozhovor totiž.)

Čím se poslední dobou nejvíc pracovně zabýváš? 
Teď bych řekla leadershipem. Je to vlastně nadhledové téma. To v čem jsem namočená pořád je praktický management, stále děláme manažerské mistrovství pro lidi a má to obrovskou sílu a na druhé straně je tam pro mě téma "Mužský a ženský princip v práci". 

GRA 4333Oboje nakonec vede do stejného bodu - kdy jsem já ve své síle, co si mám sobě sám dovolit, co si nemám zakázat, abych mohl vůbec své dary používat a to používání je vždycky k tomu na čem mi fakt záleží.

Opakovaně se zabývám tím, jak druhým ukázat, že něco stojí za to, že věci mají smysl.

Když o tom teď tak mluvím - tak na jedné straně je to vlastně leadership a na druhé je to, jak mít nějakou energii a radost z práce.

Já jsem si říkala, že leadership je takové provařené téma, jak ses k tomu znova dostala, protože leadership už se školí dlouho, není to žádná novinka?

Je to dost těžko uchopitelný pojem, ale potkala jsem dost lidí, kteří mají dost jasno, co to je, ale každý má úplně jiné jasno. A za mě, měli bychom víc mluvit o tom, co to prakticky znamená, jak se to projevuje u mě konkrétně a jestli někdy tuhle kvalitu používám. Protože je to kvalita, která se vyvíjí a vlastně jí všichni nějak máme a buď si jí dovolíme nebo si jí nedovolíme. To znamená, pracovat vědomě se svojí schopností motivovat lidi a strhnout je k nějakému svému nápadu. Aby nějaký lidi hráli se mnou s mými nápady, to si přeju a vychází mi to.

Důležitější ale je to, co si říkám před každým kurzem v Team Testu: užitečné je podporovat lidi, aby zvyšovali vliv na svůj život. Tedy měli vlastní nápady a neváhali je uvést do svého života.
O tom vlivu to je. Pokud chci mít vliv na to, jak se v životě cítím, tak sem tam jsou chvíle, kdy se mám postavit do pozice "na tomhle mi záleží a něco pro to udělám." A dokonce pomůžu i ostatním lidem nebo podpořím je, aby mohli přidat energii, protože málokdo z nás zmákne něco úplně sám.

Ještě teď jak s tebou mluvím, tak se mi odehrála myšlenka, že jsem se nedávno bavila s holčinou (Antonií Nyass), která dělá týmové věci, ale přes rytmus a hlas. A s ní jsem se bavila o tom, že je strašně zajímavý i při vytváření pohybu a hudby pozorovat, když lidi spolu souladí, dají si prostor a něco vzniká. A co se děje, když je někdo ke skupině necitlivý, nevnímá druhé nebo si ten „sou-cit“ neumí dovolit.

Vždycky se pak stane to, že se někdo zraní a někdo se naštve. Je to vlastně základní dynamika týmu. Potřebujeme někoho, kdo tam vnáší energii a udává nebo pomáhá najít směr – prostě potřebujeme náčelníka a prostor pro ladění celé skupiny.

Je něco na co jsi v poslední době pyšná?

No jasně. Na to, že jsem některým klientům dokázala říct, že právě teď nemám žádný další čas. To je můj osobní velký boj. Když už pomáhám ostatním lidem, aby měli vliv na to, jak se jim žije, tak abych taky já měla vliv na ten svůj kousek.

Je to pro mě těžké, když vidím, že někdo opravdu chce, říct mu, že už nemůžu, že tam ten prostor nemám. To je pro mě opravdu výzva.

A taky jsem pyšná na to, že ve skupinách, kde jsem dlouho byla „náčelník“ se mi podařilo, že alespoň část udávání směru si vzal za své někdo další (v práci i v šamanském kruhu, který už 5 let svolávám).

Co tě v poslední době zaujalo?

(Přemýšlí) Nechtěla jsem to zopakovat, ale vlastně to, jak jsem se potkala s Antonii Nyass ( její práce jde najít někde na netu). Já jsem si k ní šla zazpívat, užít si svůj volný čas. Skončily jsme nakonec u debaty o tom, jak fungují lidská společenstva a jak ona to vidí skrz hudbu a já to vidím skrz management. To mě nadchlo, protože principy jsou stejné a obě jsme došly k tomu, že co člověk nenajde v sobě, to nikdy nenajde venku.

Co se ti v poslední době fakt nepovedlo?

(Přemýšlí) Je to úplně dobrá otázka, ale já fakt nevím. Doma mám nějaké pavučiny, a to jsem věděla už včera, že se zas nepovedou uklidit. Ale jinak nevím, mě se vlastně asi fakt daří. Jo ještě vím, ještě jsem o víkendu sežrala víc dortů než jsem chtěla.

Já jsem se chtěla zeptat, jestli z toho, co se ti nepovedlo, vzniklo nějaké ponaučení?

Zrovna včera jsem byla na výletě s rodinou. Dcery mám patnáct, šestnáct let, tak už taky hledí na svou krásu. No a včera jsme si říkaly, dneska si to užijem a zítra zase budeme jíst zdravě. Takže ponaučení z toho je, že si má člověk sem tam něco dovolit a rozhodně nebýt ve stresu z toho, že není dokonalý. Moje mladší dcera k tomu říká: „Já jsem laskavá k životu, takže on je pak laskavý ke mně.“ To si občas opakuji – zejména pro laskavost k sobě samé.

Máš nějaký tip na film, knihu, výlet?

Teď jsme byli na segweyích a před tím jsem ještě byla na motorce, takže já mám teď tip - půjčte si něco co jezdí a máte u toho vítr ve vlasech.

A ještě jeden, teď mě hodně baví únikové hry. To jsou únikové místnosti - je jich po Praze asi šedesát a je to fakt promakaný, třeba vyndáš tu správnou knihu a celá knihovna zajede do zdi a objeví se další místnost.


Moc díky :-)

 

Další informace

Související Kurzy

Hodnotící rozhovory4

Vedení hodnotících rozhovorů

Zlepšit své schopnosti vést a plánovat hodnotící rozhovory ...

Cena
Prodejní cena4 598 Kč
Emoční inteligence

Emoce v roli manažera

Dobře rozumět svým emocím, stabilizovat své sebevědomí v ...

Cena
Prodejní cena7 381 Kč

Související články

Manažerské mistrovství

Existují principy vedení lidí, které budou vždycky platit!

Petr Zappe 20. červen 2013

Na dubnových Firemních mýtech jsme navazovali na předchozí téma Co bude i za deset let stejné. A vyplynul nám z toho mýtus, který je v nadpisu. A teď konečně přinášíme alespoň zápisky, abychom přiblížili...

Manažerské mistrovství

Hovory o vedení lidí. Virtuální rozhovor o tom, co reálně trápí manažery

Zuzana Vopravilová Hamplová 5. květen 2013

Letošní rok jsme vyhlásili Rokem manažerského mistrovství a na stránce www.rokMM.cz jsme jako náš příspěvek vědomému managementu nasdíleli videa, která shrnují témata, která s manažery nejčastěji řešíme....

Manažerské mistrovství

Co bude i za 10 let stejné

Zuzana Vopravilová Hamplová 28. únor 2013

Otázka v nadpisu nás paradoxně napadla, když jsme se připravovali na další setkání Firemní mýty s tématem "Firma budoucnosti - to se nás netýká". S manažery z různých oblastí jsme dlouho řešili, co všechno se...

Manažerské mistrovství

Přísná láska v byznysu

Zuzana Vopravilová Hamplová 21. březen 2012

Včera jsme odstartovali setkávací cyklus Firemní mýty na dalším místě naší malé země – v Nymburce. Snad bude tak inspirativní a úspěšný jako ten pražský. A první setkání naznačuje, že ano. Začali...

Manažerské mistrovství

Jak to všechno zvládnout za osm hodin denně?

Zuzana Vopravilová Hamplová 15. únor 2012

Aneb jak se žije lektorům s autorskými workshopy - a taky, co se stalo Rukověti manažera během tří let.   Dnes mě napadlo zeptat se mého kolegy Miloše, jak vzpomíná na začátky a vývoj autorského...

Manažerské mistrovství

Kde začíná a končí rozvoj leadershipu?

Petr Zappe 14. prosinec 2011

Bonus/příloha: Praktické cvičení na téma: Leadership, seberozvoj a odolnost /rezistence vůči změně Nedávno jsem s kolegy trénoval, jak nejlépe vést kariérová interview a v rámci cvičného rozhovoru...

Související Knihy

IMG_6125
Cena
Prodejní cena90 Kč
Obálka titulu Husa v čele aneb od manažerského řemesla k manažerskému mistrovství

Kniha Husa v čele, aneb od manažerského řemesla ...

Pro manažery, kteří zažívají stres z opakujících se situací ...

Cena
Prodejní cena245 Kč
kniha x
Cena
Prodejní cena290 Kč

Související Kurzy

DSC_6828a

Ženský a mužský princip ve spolupráci a komunikaci

Dovolili jsme si mluvit o tom, že ženský a mužský princip ...

Cena
Prodejní cena5 082 Kč
Vietnam

Vietnam - vý-Let do vnitřní svobody

Budeme se učit nedělat věci podle šablony „to se má“ a ...

Cena
Prodejní cena16 940 Kč
management budoucnosti

Management zítřka a firemní kmeny

Umět řídiit spolupráci lidí z jiných oddělení, dodavatele, ...

Cena
Prodejní cena5 808 Kč
Hodnotící rozhovory4

Vedení hodnotících rozhovorů

Zlepšit své schopnosti vést a plánovat hodnotící rozhovory ...

Cena
Prodejní cena4 598 Kč
Emoční inteligence9
Cena
Prodejní cena7 381 Kč
rukovetk747

Rukovět manažera

6 věcí, které manažer nedělá jen na vlastní nebezpečí.

Cena
Prodejní cena7 381 Kč

„Podporujeme lidi v tom, aby zvětšovali vliv na svůj život.”

Adam a Eva v práci

Získejte ukázku e-booku v .PDF zdarma

Ukázka z knihy "Adam a Eva v prácií".
Zadejte email, pošleme Vám ji.