Systémové upozornění
Hlavní informace

Radce se právě teď honí hlavou Leadership

Zuzka se ptá Radky, co jí v poslední době zajímá a o čem přemýšlí.

Jak se dneska máš? 
Rychle… takže jde to. (Máme 10 min na rozhovor totiž.)

Čím se poslední dobou nejvíc pracovně zabýváš? 
Teď bych řekla leadershipem. Je to vlastně nadhledové téma. To v čem jsem namočená pořád je praktický management, stále děláme manažerské mistrovství pro lidi a má to obrovskou sílu a na druhé straně je tam pro mě téma "Mužský a ženský princip v práci". 

Číst dál...

Osobní mistrovství - otevřené kurzy 2016

U příležitosti pěti let firmy Team Test v loni proběhla letní akce Festiwall osobního mistrovství a všem zúčastneným se na akci tolik líbilo, že jsme se už tam dohodli, že učitě bude druhý ročník. Teď už má i termín.
A bude nejen Festiwall, ale i zbrusu nový otevřený kurz "SILÁK: Leadership a moje síla", který má za cíl postavit se do své síly a lépe využívat dary v tomto světě.

Číst dál...

Ignorujeme v práci ženský princip? A mužský taky?

Chci způsobit, abychom si o tomhle tématu dovolili uvolněně mluvit a tak hledám ty první věty, které vás nehodí do známých stereotypů „muži- ženy“ a neodradí vás od dalšího čtení.

Jak si tak s lidmi při manažerských školeních na tohle téma povídám, vidím stále jasněji, že se zaobírají otázkou – zejména ve velkých firmách – jak dostat více žen do managementu. Snaží se o to a přitom téměř dokonale ignorují ženský princip. 

A teď se nijak netrefuji do mužů. Ignorujeme ho všichni – ženy i muži. A já sama jsem v tom byla do 40 let přeborník.

Číst dál...

Vztahové mistrovství 2016

Už v loňském roce se v začaly vybrušovat úžasné otevřené kurzy zaměřené na nejbližší vztahy v rodině. Byly to kurzy Otec a syn, Otec a dcera a letos k nim přidáváme další - Máma a dcera, Matka a syn. Těmihle programy vás lákáme zase trochu ven na čerstvý vzduch a k intenzivnímu zážitku.

Číst dál...

Požadavky vašich zaměstnanců se mění. Ale proč se divíte?

Už nějakou dobu se setkávám s tím, že se manažeři nebo majitelé firem diví, co že to po nich jejich zaměstnanci a zákazníci chtějí. Ptali jsme se proto během loňského roku na otázku: "Jaké změny pozorujete u svých zaměstnanců a zákazníků." Když se podívám na odpovědi, divím se, že se tak diví.

Číst dál...

Jak funguje generace Y: Desatero

Máte někdy pocit, že byste na ty mladé spolupracovníky potřebovali návod? Tak tady ho máte. Vytvořily ho Eliška Pácaltová a Lucka Luňáčková zevnitř generace Y. Více k němu povídaly na Konferenci management budoucnosti 2015. Podívejte se, jaká konference byla.

Číst dál...

21 přesvědčení, která byste měli opustit

Abyste se mohli někam posunout, bývá často nutné nejdříve něco opustit. Udělat tomu novému místo. Nebo odstranit překážky. V rámci loňského průzkumu, jsme se lidí na tohle ptali. "Jaká přesvědčení, na kterých jsme vyrostli, máme opustit?"

Číst dál...

Vyvažování dualit jako management budoucnosti

11. 11. 2015 proběhla konference Management budoucnosti. Před zahájením jsem přemýšlela, jak „účastníky“ oslovit. Hodilo se jediné - spoluhráči. A tímhle textem chci všem přítomným poděkovat – byli opravdovými spoluhráči, kteří z konference udělali společný zážitek a prostor sdílení zkušeností.

Číst dál...

Co si myslím o pracovních vztazích v blízké budoucnosti a jak k tomu přistupuji už teď

Myslím si, že nastupující generace zaměstnanců už má jiné nároky. Tak jako se stal standardem kvalitní výrobek a o nákupu rozhodují služby a emoce. Tak určitý rozumný příjem se stává samozřejmostí a rozhodují vztahy na pracovišti. Čím dál více (hlavně mladých lidí) už hledá u firem nějaký pozitivní přístup k planetě a k zaměstnancům.

Číst dál...

Je dělení na mužský a ženský princip přežitek?

Častěji, než bych čekala, narážím na to, že rozdělování na mužský a ženský princip je hloupé. Dostávám opakovaně šťouchanec, že se nemáme házet do „škatulek“. Že už máme konečně překročit pohled muži/ženy a zůstat u pracovníci/lidi/bytosti.

Číst dál...

Festiwall osobního mistrovství

Dne 31.7. od 10:00 do 22:00 proběhl první a tedy také nejlepší ročník Festiwallu osobního mistrovství. Počasí nám přálo  a akce byla vydařená a velmi inspirující.

Číst dál...

Cena za uražené EGO 50 tis EUR

Před deseti lety jsem pracoval jako koordinátor setkání partnerů mezinárodního projektu ve vzdělávání na pomoci středním školám. Při lokálním setkání účastníků projektu z partnerských zemí v ČR, došlo k situaci, kdy Bruselský manažer projektu po prezentaci o zapojení partnerů v ČR, důvodech nízké účasti partnerů atd…pronesl větu: „Příspěvek české strany hodnotím jako neuspokojivý a budu požadovat vrácení části prostředků.“ Následně manažerka projektu za ČR odešla z konferenční místnosti a řekla: „S tímto člověkem se už bavit nebudu, nenechám se veřejně urážet.“

Číst dál...

„Podporujeme lidi v tom, aby zvětšovali vliv na svůj život.”

Husa v čele, aneb od manažerského řemesla k manažerskému mistrovství

Získejte ukázku e-booku v .PDF zdarma

Ukázka z knihy "Husa v čele, aneb od manažerského řemesla k manažerskému mistrovství".
Zadejte email, pošleme Vám ji.