Systémové upozornění
Hlavní informace

Většina lidí se nevěnuje tělu, protože si myslí, že je to náročné a nemají na to čas. Na kurzech se setkáváme s vysvětlením, které začíná slovy: „Mám náročnou práci, nemám čas na cvičení, nemám čas na sebe ani rodinu, po práci jsem příliš unavený/á a ráno je to obvykle ještě horší.“ 

Při bližším zkoumání lidé často špatně hospodaří s energií, protože se snaží být perfektní v práci a tu mají na prvním místě. V průběhu pracovního dne se jim nechce cvičit, protože by se zpotili či se stydí se hýbat před svými kolegy a doma už se zase věnují naplno rodině
či přátelům. Cvičit nechodí také proto, že jejich lektor změnil studio, nemají parťáka nebo vyzvedávají dítě z kroužku a pak už není čas.  

Za dobu co pracujeme s lidmi, jsme slyšeli dobrý tucet důvodů, proč se lidé nehýbou a proč jsou unavení. Stejně většina účastníků našich kurzů zná alespoň 5 doporučení pro zvýšení energie, kterými by se chtěli řídit, ale nedokáží je dodržovat a řídit se jimi dlouhodobě. 

V kurzu Tělo a mysl se zaměřujeme na to, jak tyto problémy a návyky přerámovat, učíme lidi jednoduché a funkční cvičení a nastavujeme návyky pro práci s energií na každý den.

Začínáme ukotvením hodnot, které nás vedou k lepšímu hospodaření s energií a poté činností, které nám pomáhají být s nimi v souladu.

Před nedávnem jsem pomáhal klientovi ve vedoucí pozici nastavit hodnoty, které mu měly pomoci být efektivnější a výkonnější v jeho manažerské práci. Začal se jimi sám důsledně řídit a z týdne na týden jeho rebelující podřízení přestali s kritikou a úkoly, které jim delegoval, začali odevzdávat včas.

Přestože hodnoty udržují naše zaměření, motorem změny je tělesná energie a návyky,
jak s ní pracujeme.

Podívejme proto se na nejčastější mýty ohledně práce s tělesnou energií.

Mýtus č. 1 - Nemám čas na to věnovat se ani svým blízkým natož sám sobě, když se budu věnovat sám/ sama sobě budu za sobce.

OD2SUR0Jeden z mých klientů mne velmi inspiroval, během individuálního sezení se dostal k tomu, že do svého plánu být fit a mít více energie, chce zapojit svoji rodinu. Vybrané sportovní aktivity realizuje společně s členy rodiny. Se synem chodí plavat či běhat, se ženou cvičí balance jógu, s dcerou hraje deskové hry. Proč to nespojit dohromady i u Vás?

 

 

 

Mýtus č.2 - Cvičit pár minut denně nemá smysl, chce si to pravidelně a pořádně dát do těla. 

Problém cvičení, je v tom, že ve škole a i později se lidé neučí vhodné kombinace cvičení
a cviků, které pomáhají tělu jako celku. Cvičí izolované svalové partie bez vazby na opěrný
a kardio systém. Dalším problémem je zvyk chodit cvičit pouze do sport/ fitness centra. Výsledkem je, že po dovolené nebo služební cestě máme pauzu a pak když jdeme opět cvičit, dostaví se přetížení a únava či svalová bolest. Oproti tomu krátké intenzivní opakující se cvičení vhodně kombinovaných celostních cviků mají blahodárný vliv na úroveň naší energie. Stačí cvičit 10 minut jednou až 2x denně a už pocítíme výrazný rozdíl ve stavu energie.

Mýtus č.3 - Sportuji či běhám 2x týdně a proto nepotřebuji s tělem více pracovat.     

Naše tělo přes noc odpočívá, ale ráno potřebuje pomoct energii probudit a nastartovat.
I pravidelné sportovní aktivity, jako vytrvalostní trénink či kondiční běh nárokují dodatečnou regeneraci, protože dochází k trvalému zatěžování stejných svalových skupin a tím zkracování svalů. Následující ráno po sportovní aktivitě by mělo následovat zahřátí, protažení a tonizace svalů a stejně tak každé další ráno.

 

Co nám účastníci kurzu Tělo a mysl napsali na otázku, jak se jim daří naplňovat jejich záměr práce s energií?

„Jsem spokojen, zatím jsem zapojil do svých standardních aktivit ranní cvičení.“

„Dala jsem si za cíl každý den ráno cvičit a to jsem od té doby, asi až na 2 dny, každý den udělala a hodlám v tom i nadále pokračovat. Ranní rozcvička mě probere a mám pocit, že už nemám zkamenělé tělo. Snažím se taky každý den hodinu aktivně hýbat.“

„Přidání protahovacích cviků do pravidelného ranního a občasného večerního cvičení - 100%; cvičení holuba po florbalu – 100%;  přestávky v práci - cca 60%; cviky na židli v práci - cca 80%.“

„Kluci, bylo to skvělé! Jednak jsem si kurz opravdu užila a díky kurzu jsem se dokázala znovu pohybově nastartovat. Do té doby jsem o tom hodně přemýšlela a teď už to konečně dělám. :-)) Moc vám děkuju a přeju krásné léto!“

„Rád bych pokračoval nějakou víkendovou akcí, pokročilou prací s tělem a mentální posilovnou.“

„Kluci, byli jste výborně sehraní a celý kurz byl velmi příjemně veden; určitě doporučím ostatním; super jsou tipy, které jsou tak dosažitelné, že není pro většinu lidí problém je do svého každodenního fungování zařadit, to se v každém kurzu nepodaří.“ 

„Těším se na individuální koučink k mému desateru práce s energií“.

"Byl jsem přesvědčen, že mě nikdy nikdo nedokope k tomu, abych ráno něco dělal. Nyní cvičím každý den už po dobu 6 měsíců a navíc se na to ještě těším. :) V začátcích mi pomohl buddy (parťák z kurzu)."

 

Pojďte na sobě zapracovat - Kurz Tělo a mysl 22.2.2018

 

<a href="https://www.freepik.com/free-photo/mother-and-daughter-doing-yoga_984372.htm">Designed by Freepik</a>

 

Další informace

Související Kurzy

odvážná komunikace

Odvážná komunikace

Větší sebeuvědomění ve své komunikaci a tím i životě. Lepší ...

Cena
Prodejní cena4 598 Kč
Tělo a mysl

Tělo a mysl

Získáte ucelené know-how pro práci s energií. Odnesete si ...

Cena
Prodejní cena2 890 Kč

Související Kurzy

milky-way-1023340_1920 - kopie

Leadership moje síla

Kurz pro ty, kdo chtějí za hranice toho, co do teďka žili.

Cena
Prodejní cena18 150 Kč
Timemanagement a sebeřízení

Timemanagement a sebeřízení

Zmapujete si, jak zacházíte s vlastním časem. Ukážeme a ...

Cena
Prodejní cena5 808 Kč
odvážná komunikace

Odvážná komunikace

Větší sebeuvědomění ve své komunikaci a tím i životě. Lepší ...

Cena
Prodejní cena4 598 Kč
Tělo a mysl

Tělo a mysl

Získáte ucelené know-how pro práci s energií. Odnesete si ...

Cena
Prodejní cena2 890 Kč

„Podporujeme lidi v tom, aby zvětšovali vliv na svůj život.”

Adam a Eva v práci

Získejte ukázku e-booku v .PDF zdarma

Ukázka z knihy "Adam a Eva v prácií".
Zadejte email, pošleme Vám ji.