Systémové upozornění
Hlavní informace

Když jsem začal skautovat, rozezvučil jsem v sobě strunu, která zněla silně a
dlouho.Před mnoha lety jsem se setkal s indiány a lidmi, kteří si na ně hráli, a to i jako dospěláci. No a oni si nejen hráli, ale oni žili i životem, o kterém jsem dřív jen četl a snil. Moc mě bavilo být tím indiánem a hrozně jsem záviděl všem, kteří měli tu odvahu a žili jako indiáni. Skromně, ale šťastně.

mýtina na které stojí dvě týpí Mé cesty se trochu posunuly. Začal jsem se živit prací, která mě bavila, ale indiáni to nebyli. Jezdil jsem jako průvodce po horách a řekách. Pak jsem se přichomýtl k teambuildingu a stal se ze mě instruktor. Léta plynula a já byl starší a postupně jsem se posouval směrem k indooru. Už jsem nevázal vysoká lana, ale bavil se se zadavateli kurzů a manažery, postupně jsem začal školit a občas oblékal kravaty. 

V CV mám napsané, že mě zajímá kultura a náboženství severoamerických indiánů, ale musím přiznat, že to skončilo u toho zájmu. Párkrát za rok se mi podařilo udělat při různých příležitostech potní chýši a občas si na akci pro děti obléci indiánský oblek, v tuto chvíli již značně potrhaný a ožraný od molů. 

Na současné době mi přijde fantastické, že se člověk dokáže živit tím, co ho baví. I já se živím prací, která mě baví, pracuji s lidmi a jsem spokojený. Ale občas projde mráček pochybnosti. Jsem správně? Dělám, co jsem vždycky dělat chtěl?

Loni jsme si se společníky řekli, že bychom měli najít svoji vášeň, a dělat ji v Team Testu. Úplně jsem zahořel, a tak vznikl projekt V lese. Budeme brát manažery do lesa, tam, kde se cítíme fakt dobře, a budeme s nimi dělat to, co děláme, jenže v jiném prostředí. Několikrát nám to zafungovalo a mělo ohromný úspěch. Podařilo se dostat naši další vášeň i do naší práce. Cítil jsem se dobře, ve svém živlu. 

Letos na jaře jsem se účastnil jedné ceremonie s rodilým profil pomalované indiánské tváře Pavla Kučeryindiánem. Mým záměrem bylo podívat se trochu do dálky, jestli jsem na dobré cestě a kam nasměrovat energii. Život se prý pohybuje v sedmiletých cyklech, a mě jedno období sedmi let, kdy jsme přestavovali dům a budeme se stěhovat, končí. Kam zaměřit další energii. To byla moje hlavní otázka. 

To, co mi přišlo, bylo silné uvědomění, a naše V lese mi začalo dávat mnohem hlubší smysl. Uvědomil jsem si, že jsem se oklikou dostal ke svému snu. Být indián :) . Dělat věci, které mě baví, a dělat je s lidmi, pro které je to silný zážitek. Žít víc s přírodou a naslouchat jí. 

Pak jsem si uvědomil další pro mě zásadní myšlenku, a to ve chvíli, kdy jsem udělal s jednou mužskou skupinou potní chýši. Takovou normální, jednu z mnoha. Ale pro některé to byl, jak říkali, jeden z nejsilnějších životních zážitků. Došlo k druhému aha momentu. To, co dělám, je pro mne možná obyčejné, ale pro jiné je to silný zážitek. Vždyť já vlastně žiji svůj sen. Mám skvělou rodinu, dům, který jsem si postavil, a dělám práci, která mě baví a naplňuje. Cítím se šťastný.

Teď chci víc energie dávat ostatním, skrze to, co mne naplňuje a je mou vášní. Chci brát manažery a každého, kdo chce, do mého světa. Přijďte na náš otevřený kurz V lese. :)

Pavel Kučera

 
P.s.: S osobním posláním pracujeme na stejnojmenném kurzu i dnes - více info zde.
Další informace

Související Kurzy

odvážná komunikace

Odvážná komunikace

Větší sebeuvědomění ve své komunikaci a tím i životě. Lepší ...

Cena
Prodejní cena4 598 Kč
Timemanagement a sebeřízení

Timemanagement a sebeřízení

Zmapujete si, jak zacházíte s vlastním časem. Ukážeme a ...

Cena
Prodejní cena5 808 Kč

Související články

Manažerské mistrovství

Užít si světa na podzim 2013

Zuzana Vopravilová Hamplová 16. srpen 2013

V létě jsme se trochu odmlčeli, protože jsme místo chytrostí na blog vymýšleli zajímavosti pro podzim. Chystáme několik opakovaných úspěšných kurzů. Ale taky nějaké novinky. Petr Zappe if(jQuery('.f2cid73...

Osobní Mistrovství

Putování lesem, jako začátek práce ve firmě

Zuzana Vopravilová Hamplová 28. červenec 2013

Před nějakou dobou napsal Honza Bím, jak společně pracujeme, konkrétně, jak zapojujeme jeho cesty s lidmi v lese do rozvojových programů pro firmy. Jeho doprovázené poutě s k tématu tohoto týdne...

Osobní Mistrovství

Festiwall osobního mistrovství

Zuzana Vopravilová Hamplová 6. srpen 2015

Dne 31.7. od 10:00 do 22:00 proběhl první a tedy také nejlepší ročník Festiwallu osobního mistrovství. Počasí nám přálo  a akce byla vydařená a velmi inspirující. Zuzana Vopravilová Hamplová if(jQuery('.f2cid103...

Osobní Mistrovství

Sny jsou stejně konkrétní a reálné jako cokoliv jiného

Zuzana Vopravilová Hamplová 31. srpen 2014

V posledních měsících se opět intenzivněji zabývám tím, jak se stane, že lidé najdou motivaci na sobě pracovat. A hlavně, jak se stane, že člověk na své cestě vydrží. Že manažer začne praktikovat,...

Osobní Mistrovství

Je bytostně důležité zastavit se, a dívat se sama do sebe

Zuzana Vopravilová Hamplová 11. květen 2014

Radka Maňáková dostala od našeho klienta otázky do ankety do letního čísla interního časopisu. A odpověď stojí za to, abychom se o ni s vámi podělili. Radka Maňáková if(jQuery('.f2cid79...

Osobní Mistrovství

Hledání životní rovnováhy je základem úpadku naší civilizace

Zuzana Vopravilová Hamplová 25. říjen 2012

Když bylo mému dědovi tolik, co je teď mně, končila 2. světová válka. Nikdy jsem s nim o tom nemluvil, ale myslím, že v té době neřešil "jak žít v životní rovnováze mezi prací a rodinou", ale spíš...

Související Kurzy

Tělo a mysl

Tělo a mysl

Získáte ucelené know-how pro práci s energií. Odnesete si ...

Cena
Prodejní cena2 890 Kč
odvážná komunikace

Odvážná komunikace

Větší sebeuvědomění ve své komunikaci a tím i životě. Lepší ...

Cena
Prodejní cena4 598 Kč
milky-way-1023340_1920 - kopie

Leadership moje síla

Kurz pro ty, kdo chtějí za hranice toho, co do teďka žili.

Cena
Prodejní cena18 150 Kč
Timemanagement a sebeřízení

Timemanagement a sebeřízení

Zmapujete si, jak zacházíte s vlastním časem. Ukážeme a ...

Cena
Prodejní cena5 808 Kč

„Podporujeme lidi v tom, aby zvětšovali vliv na svůj život.”

Adam a Eva v práci

Získejte ukázku e-booku v .PDF zdarma

Ukázka z knihy "Adam a Eva v prácií".
Zadejte email, pošleme Vám ji.