Systémové upozornění
Hlavní informace

Jednou měsíčně zpovídám lidi ze svého blízkého okolí na téma seberozvoj. Je to dost motivující objednávka z jednoho regionálního periodika. Přitom jsem zjistila jak neuvěřitelně silné je, ptát se takhle novinářsky opravdu blízkých lidí. Nejen pro mě. Cítím, že i pro ně je nový zážitek, když věnuji tolik pozornosti tomu, aby mi dali opravdové odpovědi.  Je to jiný čas strávený s
blízkým člověkem. A může nastat kdekoliv. Ten s Kůčou se podařil uprostřed nákupního centra, mezi několika obchodními schůzkami. Čas se tam pro nás na chvíli zpomalil, změnil svou kvalitu a já od Pavla slyšela, jaký tvar má jeho současný svět…

Pavle, má seberozvoj ve tvém životě nějaký místo?

Dřív jsem to neznal. Skončilo to pro mě školou. Měl jsem pocit, že to nepotřebuju. Když jsem začal pracovat s lidma v teambuildingu, začal jsem tu potřebu cítit jako nutnost. Teď je pro mě seberozvoj životní cesta. 
 
Dokázal bys ve svém životě vystopovat zážitky, které Tě změnily, posunuly, rozvinuly?
Kdybych stopoval od pradávna – tak první klíč byla kanostika. To byl pro mě velký zlom. Najednou jsem začal dělat něco cíleně. Poprvé jsem se na něco zaměřil a zkoušel jsem to dělat dobře (stojí za to poznamenat, že Pavel se stal mistrem republiky). Další zlom byl skauting. To už nebylo tak úzké zaměření. Našel jsem v něm hodně podnětů. Začal jsem vést oddíl vlčat a už jsem nevystačil s tím, co jsem znal. Začal jsem to brát vážně, hledat si informace, připravovat se. Bylo mi líto, že to se mnou nikdo nedělal a to byl silný bod, kdy jsem se začal učit, abych mohl učit ostatní. Další byl okamžik, kdy už jsem byl po škole a přihlásil jsem se na kurz Prázdninové školy lipnice a tam se mi otevřelo další pole – pole vzdělávání dospělých zážitkovou metodou. Do toho jsem se úplně ponořil.
 
To je to, co teď vlastně děláš. Co tě na tom přitahuje?
Potkávám nesmírně zajímavý lidi, které bych jinak nepotkal. Zároveň je to o seberealizaci. Cítím se dobře, když můžu někoho inspirovat, podpořit v jeho vlastních krocích a ještě dostanu dobře zaplaceno. Taky jsem se naučil, že i odměna a práce musí být v rovnováze J. Tohle se naučit byl pro mě velký krok. 
 
Jaká byla nejzajímavější věc, kterou ses naučil za poslední rok?
Ty jo…nevím, jestli ta nejzajímavější, ale asi ta nejpodstatnější…. Hodně jsem se naučil pracovat s časem a moleskinem ve své kapse. Dokážu zvládat hodně věcí a nezapomínám, neztrácím je. V tuhle chvíli opravdu cítím, že mám vládu nad svým časem a životem.
 
K čemu je to dobrý? Co ti to přineslo?
Přineslo mi to úlevu. Nejsem tak vystresovaný. Dřív jsem byl nervózní, co jsem kde zapomněl, budil jsem se nebo nemohl usnout, protože mi začaly vyskakovat věci, co mám ještě udělat.
 
Co tě v loňském roce inspirovalo?
To, co mě teď začalo bavit – od té doby, co jsem byl v zimě v nemocnici – je vytváření kontaktů s lidmi. Přečetl jsem si knížku „Nikdy nejez sám“ a to mi úplně otevřelo myšlení k síťování, k novým lidem i k pečování o ty stávající. Mě to teď hrozně naplňuje. Tvoření vztahů s lidmi mám rád, a super je, když se z mých klientů stávají moji přátelé.
 
To si asi budu muset přečíst..
Krásný je, že to není o tom: „Dám si s tebou schůzku, protože potřebuju udělat byznys“. Já se najednou cítím svobodný: „Dám si s tebou schůzku a popovídáme si“. Když z toho něco jako byznys je, je to super, a když ne, byl to skvěle strávený čas s dalším zajímavým člověkem.
 
Když ti řeknu „Seberozvoj 2012“ jaký obraz ti to vytvoří?
To je těžká otázka…Já tam mám hodně uzavírání věcí. To jde ruku v ruce. Abych se mohl rozvíjet, tak potřebuji některé věci uzavřít. Potřebuju ve 2012 dostavět dům, abych se mohl rozvíjet ve věcech, po kterých toužím. Sedět ve své domácí kanceláři a číst a rozvíjet myšlenkyJ
Víš, co je ještě zajímavý? Všímat si, co ti do života přichází, co potkáváš. Lidi, myšlenky, knížky. Vždycky začnou přicházet, když se na něco zaměříš a když si všímáš. Tedy inspirace rozvoji, k pohybu ve vlastním životě, chodí okolo nás denně. Ale my si těch zajímavých míst všimneme, jen když do svého života nějaký záměr pustíme. Přeju nám to všem. Cítím, že tohle je to, o čem je život – poznávaní nových věcí - učení, které mě baví.
 
 
 
S Pavlem si můžete popovídat i vy třeba na následujícím kurzu:
 
Timemanagement a sebeřízení
Jak si pro sebe najít fungující systém produktivity  a přitom mít čas být tím, kým chci.
Další informace

Související Kurzy

odvážná komunikace

Odvážná komunikace

Větší sebeuvědomění ve své komunikaci a tím i životě. Lepší ...

Cena
Prodejní cena4 598 Kč
milky-way-1023340_1920 - kopie

Leadership moje síla

Kurz pro ty, kdo chtějí za hranice toho, co do teďka žili.

Cena
Prodejní cena18 150 Kč

Související Kurzy

milky-way-1023340_1920 - kopie

Leadership moje síla

Kurz pro ty, kdo chtějí za hranice toho, co do teďka žili.

Cena
Prodejní cena18 150 Kč
Timemanagement a sebeřízení

Timemanagement a sebeřízení

Zmapujete si, jak zacházíte s vlastním časem. Ukážeme a ...

Cena
Prodejní cena5 808 Kč
odvážná komunikace

Odvážná komunikace

Větší sebeuvědomění ve své komunikaci a tím i životě. Lepší ...

Cena
Prodejní cena4 598 Kč
Tělo a mysl

Tělo a mysl

Získáte ucelené know-how pro práci s energií. Odnesete si ...

Cena
Prodejní cena2 890 Kč

„Podporujeme lidi v tom, aby zvětšovali vliv na svůj život.”

Adam a Eva v práci

Získejte ukázku e-booku v .PDF zdarma

Ukázka z knihy "Adam a Eva v prácií".
Zadejte email, pošleme Vám ji.